Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 11:24   #8141
sandramiki dobrodosla i sto prije otisla s obzirom na godine i da je proslo 6 mj pokusavanja ja bi vam preporucila da napravite daljnje pretrage - spermiogram, hormone, stitnjacu itd, znat ce gin sta vec ide

correct sorry al umrla sam od smija na tvoj komentar
donili ja sam sad imala tri ciklusa zaredom to smeđarenje , evo prije ovog ciklusa ga nije bilo. nije ti to nista strasno al mozda da provjeris progesteron i to ako se nastavi desavat

sta se mene tice, ja cekam ovulaciju danas sam 13dc (pogledala sam upravo u kalendar ) i jos nista da smatram dobrim znakom sta nije poranila ko inace
Old Danas, 11:45   #8142
Hvala! Da da, svakako se planiram javiti ako ne ovaj onda iduci mjesec ginekologici da vidim sto dalje. Mislim mozda ovaj mj probati jos s trakicama samo da vidim jel ima ovulacije pa da se onda iduci mj javim. Tak smo jos ovaj mj smrkavi plus korona prosli mj koja je sve smrdala.
Jel se nekoj poremetila M nakon korone? Meni je ova toliko cudna sva... od pms-a kojeg nije bilo uopce, ni najave M, i sad je toliko slaba neka smeda bez bolova, a inace umirem od bolova prva 2 dana, izljevi budu strasni s ugruscima... danas sam 2dc a vec izgleda ko da je pri kraju .
SandraMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:58   #8143
meni, imala sma dva ciklusa bez ovulacije. također, normalno je da imas neki anovulatorni ciklus, trakice ti nece rec jel ovulacije bilo, to smao na uzv moze gin vidit.
Old Danas, 12:58   #8144
Cure ja sam se odlučila krenuti sa trakicama, naručila sam ih preko neta sutra dolaze. E sad, početkom idućeg tjedna po kalendaru na mobu bi mi trebala biti ovulacija. Da li da onda krenem odma sa trakicama ili bi to trebala krenuti odma početkom ciklusa? Nova sam u svemu ovome tako da se nadam da nije glupo pitanje haha
Također, krenula sam piti prenatalne kapsule
Lejdi diana is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:10   #8145
Znam da je normalno, prosle godine sam imala bas na gin pregledu jedan takav pa mi je rekla da se dogada al tada nismo planirali 2.bebu pa se nisam opterecivala.
Hmmm, a ja sam mislila da trakice pokazuju ako ce bit ovulacije, a ako nece da nebude tamnila trakica. Kaj sam u krivu?
lejdi diana prema uputama s mojih trakica krece se testirati ovisno o trajanju ciklusa. Kod mene traju 25-29 dana, znaci cca 27 dana, prema uputama bi trebala poceti testirati 10-11 dc. S obzirom da je meni isto prvi ciklus s trakicama mislila sam poceti sa 9dc. Znam da se ne testira prvi jutarnji urin samo i od prilike u isto vrijeme svaki dan do pozitivne trakice, odnosno dok kontrolna i testna linija nebudu podjednake debljine.
SandraMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:20   #8146
Quote:
SandraMiki kaže: Pogledaj post
Znam da je normalno, prosle godine sam imala bas na gin pregledu jedan takav pa mi je rekla da se dogada al tada nismo planirali 2.bebu pa se nisam opterecivala.
Hmmm, a ja sam mislila da trakice pokazuju ako ce bit ovulacije, a ako nece da nebude tamnila trakica. Kaj sam u krivu?
lejdi diana prema uputama s mojih trakica krece se testirati ovisno o trajanju ciklusa. Kod mene traju 25-29 dana, znaci cca 27 dana, prema uputama bi trebala poceti testirati 10-11 dc. S obzirom da je meni isto prvi ciklus s trakicama mislila sam poceti sa 9dc. Znam da se ne testira prvi jutarnji urin samo i od prilike u isto vrijeme svaki dan do pozitivne trakice, odnosno dok kontrolna i testna linija nebudu podjednake debljine.
Mozes jutarnji i ne moras u isto vrijeme. Kao najbolje izmedu 16-20h ali meni ak je peak bio ujutro bilo je ujutro najjace i to je to. Kad krenu tamniti bar 2x dnevno da ulovis peak i to je to. A sad hoces li dan prije - svejedno. Ak ih imas dosta kreni ranije cisto dok ne ulovis kad ti. Meni peak znao setat na takve cikluse od 9dc do 16dc.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:25   #8147
Sandramiki nadam se da se brzo selis na trudnice
Mi smo jucer odustali od svih pokusaja jer sam zavrsila na hitnoj i nema sta nisu ubacili u mene tako da cekamo sljedeci ciklus..ali eto bar mi se ovaj skratio tako da sam za dobit 17.10.umjesto 30.10. nadam se da se vracam pomalo na normalnu duzinu ciklusa
minnie1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:12   #8148
ribic hvala, probat cu krenut ranije pa dok se uhodam.
minnie brzo ozdravi! Dodi k sebi pa u nove pobjede ��
SandraMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:41   #8149
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Mozes jutarnji i ne moras u isto vrijeme. Kao najbolje izmedu 16-20h ali meni ak je peak bio ujutro bilo je ujutro najjace i to je to. Kad krenu tamniti bar 2x dnevno da ulovis peak i to je to. A sad hoces li dan prije - svejedno. Ak ih imas dosta kreni ranije cisto dok ne ulovis kad ti. Meni peak znao setat na takve cikluse od 9dc do 16dc.
Inspirirana svima vama i jer smo presli 6 mj pokusavanja, krenula bih i ja s trakicama, dosad sam ih izbjegavala jer sam mislila da ce me to izluditi da se previse fokusiram na trudnocu ali ionako svaki dan tu citam forum, nije da koji dan zaboravim da sam wannabe pa se valjda mogu i popiskit na trakicu ako mi bude pressung, prestat cu.

ribic kako znas da je pocelo tamniti i da treba 2x dnevno? Kad bude skoro tamno kao i testna linija?
Moze li se jednom dnevno?
I cure koje su cijene tih trakica otprilike? Kupila sam 10 trakica za 90ak kuna, nisam u Hrvatskoj.
tutankamonka is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:53   #8150
Vedrana ha ja pa šta nisam dobro rekla?
Curke što se trakica tiče, samo sa znate,one će vam 95% dana u ciklusu imati dvije linije,ali samo morate pratiti jačinu crtice. Bitno je da su jednake nijanse ili ako testna bude tamnija od kontrolne,onda već ovulacija može biti i u narednih 12-24 sata pa da ne računate kao imate dan i po vremena za pokrivanje jer onda već ode baba s kolačima
Također vi koje tek krećete s njima iz osobnog iskustva je savjet da pokušate ovisno o danu ciklusa i trajanju istih raditi trakice svaki naredni dan pa kad primijetite da je krenulo tamnjenje,onda raditi trakicu i par puta dnevno. Obavezno pokušajte obratiti pažnju na znakove tijela,jel imate kakve bolove,specifičan iscjedak ili kao ja miris urina (ne zezam se,u plodnim danima i kad mi je pik,urin ima tako jak miris a boja je tamna da to ni hektolitri vode ne mogu posvjetliti) i onda kada uhvatite pik pratite par ciklusa u isto vrijeme +/- 2,3 sata i znat ćete kada ćete uloviti pik. Ja već sad znam da mi nema smisla u popodnevnim satima raditi LH trakice jer mi uredno pik bude od 8 navečer pa do nekih 10 sati ujutro i kad god umočila u tom razdoblju bude pik,neovisno i o količini tekućine koju sam unijela u tijelo. Nadam se da vam je ovo maloooo pomoglo,ali ako bude pitanja slobodno šibnete sliku ili pitate i sretno u lovu na sve vrste plusića i dvije crte
correct is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:56   #8151
Quote:
tutankamonka kaže: Pogledaj post
Inspirirana svima vama i jer smo presli 6 mj pokusavanja, krenula bih i ja s trakicama, dosad sam ih izbjegavala jer sam mislila da ce me to izluditi da se previse fokusiram na trudnocu ali ionako svaki dan tu citam forum, nije da koji dan zaboravim da sam wannabe pa se valjda mogu i popiskit na trakicu ako mi bude pressung, prestat cu.

ribic kako znas da je pocelo tamniti i da treba 2x dnevno? Kad bude skoro tamno kao i testna linija?
Moze li se jednom dnevno?
I cure koje su cijene tih trakica otprilike? Kupila sam 10 trakica za 90ak kuna, nisam u Hrvatskoj.
https://ibb.co/Tt4dY60

Evo primjer kod mene… i vidis kak je testna prvo svijetlija od kontrolne i kak onda potamni. Kad testna i kontrolna budu jednake ili testna jos tamnija od kontrolne nastupio je peak i u iducih 12-48h ces ovulirati (to je svakome individualno).

Mozes piskit 1x dnevno. Ja sam samo po vise puta dnevno kad bi krenula tamnit da ne fulam peak.

Koristila premom aplikaciju (dzabe je) pa slikala, pratila promjenu itd..
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 18:26   #8152
SandraMiki dobro došla i što prije otišla 😀
Podsjetila si me na mene (osim ostvarene trudnoće), također imala koronu prošli mj., danas sam 8 dc., a menga je došla otprilike kao inače (27.dc), pms je izostao i nadam se ovulaciji.

Lejdi i ja bi ju trebala imati početkom sljedećeg tjedna i iz mjeseca u mjesec govorim o lh trakicama pa odustanem od njih. Da ne bih bila opterećena. A ono, kao ovako nisam. Naravno da jesam, nekad više nekad manje...

Minnie brz oporavak ti želim 😀
ARTemi.s is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 20:29   #8153
Šta bi ja bez vas 😵
Hvala svima na savjetima i preporukama, puno ste mi pomogle.

Correct ja imam isto bolove u desnom jajniku kad je ovulacija, čak sam dok sam bila mlađa išla ginekologu zbog toga jer me znalo rasturati nisu mi znali reći šta je i sad kad pratim ovulaciju kužim o čemj je bila riječ.

Artemi tako i ja al reko idem ih sad naručiti. Eeh baš to. Prije sam si znala misliti a ono kao pa šta sad kad bude bude nemam se šta opterećivati, al ne ide to tako. Koliko god pokušavala ne misliti na to uvijek kopka i to što ti kažeš nekad više nekad manje..
Lejdi diana is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 20:46   #8154
Pa tako i ja. Sve smo muz i ja kao budemo neoptereceno, prvo je lako doslo bude tako i drugo. Eh da, neide to tako... i onda razocaranje svaki mjesec. Tako da sam sad odlucila kupiti trakice i probati. I ovako svaki dan gledam u kalendar, brojim dane i ostalo. Pa kud sve tu i trakice. Budemo skupa ocitavale rezultate hehe.
Hvala svima na savjetima!
Lejdi diana, Artemi.s kad vi trebate NE dobit i imat cca ovulaciju? Koji ste dan ciklusa?
SandraMiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.