Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2022., 13:48   #2921
Fali neki vilenjak sa fudbalerkom, bez zahebancije.

Btw.kakvi su ono blesavi oklopi na vilenjacima, izgledaju kao od aluminija, a estetiku kao da su pokrali iz Excalibura.
Old 04.09.2022., 14:13   #2922
I da, u seriji, kad se Noldori vracaju u Medjuzemlje (uz sve ono krivo sto dam napisao nekoliko postova prije), Galadriel navodi da idu u strange country, a ustvari se brijni Noldori jednostavno vracaju kuci. Uostalom, Medjuzemlje je i dalje "obilato" vilenjacima, tipa Doriatha kojim upravlja kralj Thingol, brat Galadrielina djeda.

Onda ona scena kad se opet navodi svasta krivo u vezi Finrida i Saurona, ova pripivjeda kako je Sauron, nakon sto je porazen Morgoth, preuzeo upravljanje i prosirio orke Medjuzemljem, a Finrod ga nastavio progoniti pa nastrada.Veze nema...
Old 04.09.2022., 14:24   #2923
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
btw. glumac koji ga glumi je gay
Ma koga briga...rijedak je primjer, posebno kao Thranduil, tipa koji je prelijep a istovremeno izgleda premoćno i veličanstveno. Legolas je za njega baš ono, sinek iz vrtića.

Thranduil je bogami čistokrvni Targaryan.

Ne kužim argumentaciju da nisu čitali Tolkiena...pa valjda su gledali Lotr i Hobita,Jackson je svašta nadrobio ali što se estetike tiče, teško da mu se može nešto prigovoriti.

Možda su u woke tonu htjeli podjednako zastupit i ružne ljude, da ne bi netko ostao nereprezentiran. Stvarno, svaka im čast na tome

I ova zadnja dvojica, majko mila, ko da su križanci elfova i orka.
Old 04.09.2022., 14:55   #2924
Fejk uvodna špica serije Gospodar prstenova je hit: "Ovo se kupi za 750 mil. dolara"

https://www.index.hr/chill/clanak/fe...gazin_ostalo_d
Old 04.09.2022., 17:00   #2925
George Giant Slayer napravio trailer: https://youtu.be/aOxqvpsdXig
Old 04.09.2022., 20:38   #2926
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
George Giant Slayer napravio trailer: https://youtu.be/aOxqvpsdXig
George nikad ne razočara
BržiOdHrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 15:02   #2927
BržiOdHrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 20:11   #2928
Old 05.09.2022., 20:15   #2929
Što je netko komentirao, doslovno svaki kadar s vilenjacima izgleda kao da je parodija ili SNL skeč...
Old 05.09.2022., 20:24   #2930
Talking

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što je netko komentirao, doslovno svaki kadar s vilenjacima izgleda kao da je parodija ili SNL skeč...
Je, kao da ocekujes Jacka Blacka svaki cas...
Old 07.09.2022., 11:36   #2931
Quote:
BržiOdHrane kaže: Pogledaj post

Pogledaj ruku na maču, btw

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Lezbo elfice.
I to ne u dobrom smislu
Odgovori s citatom
Old 07.09.2022., 23:49   #2932
Kuća zmaja ili Prstenovi moći? Usporedili smo dvije hit serije

https://www.index.hr/magazin/clanak/...magazin_prva_d
Old 08.09.2022., 04:29   #2933
Daj ne:
https://i.imgur.com/DVTzHeO.jpg
What have you done to my boy.

Znam da Shadow of Mordor i War nisu canon, ali su pokušali napraviti sa stručnjacima da bude između Hobbita i LOTR-a, 60 godina između svega toga.

Imali su solid foundation iz Middle-Earth: Shadow of Mordor/War, kako izgleda, kako se ponaša, kako priča.

I onda ovaj dwarf je elf?

Alastair Duncan je tako dobar voice actor. Jeez.
Ali, "Never Trust an Elf".
Old 08.09.2022., 10:01   #2934
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Kuća zmaja ili Prstenovi moći? Usporedili smo dvije hit serije

https://www.index.hr/magazin/clanak/...magazin_prva_d
Imbex

RoP bi mogao biti kolosalni flop.
Vidjet ćemo.
Odgovori s citatom
Old 08.09.2022., 17:28   #2935
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Pogledaj ruku na maču, btw
Jbga, nisam skužio.. što je s rukom, ćorav sam?

Quote:
Imbex

RoP bi mogao biti kolosalni flop.
Vidjet ćemo.
Još je rano za reći, ali definitivno ne ide na najbolje. Trenutna strategija u pokušaju spašavanju stvari su im da već proglašavaju uspjeh serije na temelju nekih brojki gledanosti koje samo oni posjeduju, koje su po nekim istraživanjima vrlo sumnjive i prenapuhane.

Onemogućili su mogućnost pisanja recenzija na imdb-u i Amazonu, ali srećom ne posjeduju sve platforme za recenzije

Koliko god se trudili skrivati prave rezultate i mišljanja ljudi, nekako mislim da bi trebali doživjeti veliki poraz, koje neće moći sakriti, kod dodjela nagrada. Prema dosad viđenom, jednostano ne vidim da bi mogli ikako išta i dobiti, pa čak ni biti nominirani, eventualno za efekte.
Osim ako Amazon ne osnuje svoju dodjelu nagrada

Bezosova želja je da stvori svoju inačicu GoT-a, međutim GoT, osim što je bio vrlo prihvaćen i popularan, je osvojio i brojne velike nagrade, uključujući hrpetinu Emmyja.
Mnogima su ta priznanja i prestiž vrlo važna, a nekako mi se čini da bi i Bezosu mogla biti i da bi mu to predstavljao veliki poraz koliko god on tupio da ne radi ovo sve zbog novaca i slično.

Quote:
Konoyo kaže: Pogledaj post
Daj ne:
https://i.imgur.com/DVTzHeO.jpg
What have you done to my boy.

Znam da Shadow of Mordor i War nisu canon, ali su pokušali napraviti sa stručnjacima da bude između Hobbita i LOTR-a, 60 godina između svega toga.

Imali su solid foundation iz Middle-Earth: Shadow of Mordor/War, kako izgleda, kako se ponaša, kako priča.
Općenito mi se čini da gaming tvrtke imaju talentiranije i kvalitetnije ljude od Hollywooda.

Npr, osim Shadow i War of Mordora, LOTRO mi je baš fora napravljen, dugo sam uživao igrajući i vidio koliko se kreatori trude kreirati zanimljiv sadržaj. Isto nije canon ali vidi se rade to s ljubavlju.
Star Wars mnoge igre, od Jedi Knight serije igara do KOTOR-a, su daleko bolje od ičega što je Disney napravio.
Ima još nekih primjera za druge franšize
BržiOdHrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 00:06   #2936
Quote:
Jbga, nisam skužio.. što je s rukom, ćorav sam?
Pogledaj joj šaku;
https://img.ifunny.co/images/de801c4...ff6c0b7_1.webp
Ne drži mač.
Flying hand, nešto ovog tipa
https://pbs.twimg.com/media/D9ndJkvXkAMU_Uu.jpg

Quote:
Još je rano za reći, ali definitivno ne ide na najbolje. Trenutna strategija u pokušaju spašavanju stvari su im da već proglašavaju uspjeh serije na temelju nekih brojki gledanosti koje samo oni posjeduju, koje su po nekim istraživanjima vrlo sumnjive i prenapuhane.
Onemogućili su mogućnost pisanja recenzija na imdb-u i Amazonu, ali srećom ne posjeduju sve platforme za recenzije

Koliko god se trudili skrivati prave rezultate i mišljanja ljudi, nekako mislim da bi trebali doživjeti veliki poraz, koje neće moći sakriti, kod dodjela nagrada. Prema dosad viđenom, jednostano ne vidim da bi mogli ikako išta i dobiti, pa čak ni biti nominirani, eventualno za efekte.
Osim ako Amazon ne osnuje svoju dodjelu nagrada : D
Bezosova želja je da stvori svoju inačicu GoT-a, međutim GoT, osim što je bio vrlo prihvaćen i popularan, je osvojio i brojne velike nagrade, uključujući hrpetinu Emmyja.
Mnogima su ta priznanja i prestiž vrlo važna, a nekako mi se čini da bi i Bezosu mogla biti i da bi mu to predstavljao veliki poraz koliko god on tupio da ne radi ovo sve zbog novaca i slično.
Ali lik je idiot.
Kupio je Tolkiena, da bi ispalo da je išao pisati nešto sasvim petnaesto, što s Tolkienom veze nema.
Koliko glup trebaš biti da to napraviš

"Moderni Tolkien"
Mislim, čak bi i to moglo proć da je doveo ljude koji znaju kaj rade, a ne netalentirane nećake i slične neradnike
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 00:52   #2937
Quote:
Ahaha .. vidi stvarno, nisam primjetio .. to je bio nekakav naknadni loš photoshop uradak.. "E možda da joj mač nalijepimo, ne izgleda dovoljno snažno ovako"

Quote:
Ali lik je idiot.
Kupio je Tolkiena, da bi ispalo da je išao pisati nešto sasvim petnaesto, što s Tolkienom veze nema.
Koliko glup trebaš biti da to napraviš

"Moderni Tolkien"
Mislim, čak bi i to moglo proć da je doveo ljude koji znaju kaj rade, a ne netalentirane nećake i slične neradnike
Ovo je zapravo najveća misterija. Stalno o tome razmišljam, i nikako mi nije jasno, zašto pored toliko budžeta uzimati ekipu bez imali iskustva, ne samo iza kamere, već i gomila glumaca koji ne ostavljaju baš dobar dojam sa svojom glumom, s par izuzetaka koji su ok-ish.
Primjerice GoT je imao praktički cijelu postavu od iskusnih i više manje poznatih glumaca, osim ove mlađarije .. i to se itekako primjetilo

I zašto ići raditi seriju koja obrađuje već nešto što je napisano pri tome mijenjati canon, spajati likove koji se nikad nisu sreli, likove koji čak nisu ni živjeli u isto vrijeme, mijenjati već postojeće likove. Ok, nemaš prava na Silmarillion i druga djela, ali što te sprječava da probaš nešto drugo i originalno napisati u tom svijetu punom potencijala. Vjerojatno manjak vizije i talenta
BržiOdHrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 09:56   #2938
Quote:
Ahaha .. vidi stvarno, nisam primjetio .. to je bio nekakav naknadni loš photoshop uradak.. "E možda da joj mač nalijepimo, ne izgleda dovoljno snažno ovako"
Po youtube komentarima su je krenuli nazivati SW (strong woman), jer s Galadriel veze nema
Quote:
Ovo je zapravo najveća misterija. Stalno o tome razmišljam, i nikako mi nije jasno, zašto pored toliko budžeta uzimati ekipu bez imali iskustva, ne samo iza kamere, već i gomila glumaca koji ne ostavljaju baš dobar dojam sa svojom glumom, s par izuzetaka koji su ok-ish.
Primjerice GoT je imao praktički cijelu postavu od iskusnih i više manje poznatih glumaca, osim ove mlađarije .. i to se itekako primjetilo

Daš milijardu dolara i onda to sve povjeriš nećaku od tete u trećem koljenu, nek se malo uči :rof:
Quote:
I zašto ići raditi seriju koja obrađuje već nešto što je napisano pri tome mijenjati canon, spajati likove koji se nikad nisu sreli, likove koji čak nisu ni živjeli u isto vrijeme, mijenjati već postojeće likove. Ok, nemaš prava na Silmarillion i druga djela, ali što te sprječava da probaš nešto drugo i originalno napisati u tom svijetu punom potencijala. Vjerojatno manjak vizije i talenta
Vjerojatno najgluplji način za "zdrobiti" milijardu dolara.
Da je spiskao na kurve i bijelo, bar bi se manje ljudi sekirali

Totalno besmisleno.
Valjda im bilo dosadno
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 12:04   #2939
Quote:
Po youtube komentarima su je krenuli nazivati SW (strong woman), jer s Galadriel veze nema
Neki čak i Guyadriel
BržiOdHrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 13:59   #2940
Pogledao treću epizodu.
Oni stvarno nisu normalni.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.