Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2022., 13:53   #6821
Quote:
AERDNA IALAV kaže: Pogledaj post
Da, ja sam mlađa , 15 g
vidi se...

znači klasična priča o neiskusnoj junici i dosta starijem te time mirnijem juncu. On je zaljubljen u tvoju mladost i privlači ga tvoja živost i energija no s druge strane ga i guši jer ju ne može pratiti pa ga to frustrira. Ti si s druge strane nesretna jer te on koči ali ti ujedno i daje stabilnost i sigurnost, te prema njemu imaš polu-očinske fantazije, gdje si zaljubljena u njega kao što dijete voli svog roditelja ali istodobno želiš svoju slobodu koju ti daje tvoja mladost (naspram njegove)

obzirom da se očito patite, vaša ljubav je nezrela jer:
a) on ne pušta vjerojatno iz straha da neće moći naći tako mladu/zgodnu ženu već će se morati suočiti s vršnjakinjama i time zrelijim osobama što ga vjerojatno ne privlači
b) ti ne puštaš jer ti paše njegova stabilnost i sigurnost i time odlučuješ biti u svojoj komfor zoni u kojoj si dopuštaš i dalje biti dijete koje ima podršku (čita: nekog tko će ju prihvatiti unatoč njezinim nezrelim sra*ima)

To što vas dvoje imate nije ljubav već toksičan odnos u kojem oboje nikad nećete moći sazrijeti pošto jedan drugog kočite u sazrijevanju iz čisto fizičkih razlika. Zato imaš osjećaj da ti je to sve patnja ali slatka jer očito niste jedno za drugo ali igrate uloge s kojima izgleda kao da si odgovarate
Old 27.05.2022., 15:45   #6822
Quote:
maleesh kaže: Pogledaj post
vidi se...

znači klasična priča o neiskusnoj junici i dosta starijem te time mirnijem juncu. On je zaljubljen u tvoju mladost i privlači ga tvoja živost i energija no s druge strane ga i guši jer ju ne može pratiti pa ga to frustrira. Ti si s druge strane nesretna jer te on koči ali ti ujedno i daje stabilnost i sigurnost, te prema njemu imaš polu-očinske fantazije, gdje si zaljubljena u njega kao što dijete voli svog roditelja ali istodobno želiš svoju slobodu koju ti daje tvoja mladost (naspram njegove)

a) on ne pušta vjerojatno iz straha da neće moći naći tako mladu/zgodnu ženu već će se morati suočiti s vršnjakinjama i time zrelijim osobama što ga vjerojatno ne privlači
b) ti ne puštaš jer ti paše njegova stabilnost i sigurnost i time odlučuješ biti u svojoj komfor zoni u kojoj si dopuštaš i dalje biti dijete koje ima podršku (čita: nekog tko će ju prihvatiti unatoč njezinim nezrelim sra*ima)

To što vas dvoje imate nije ljubav već toksičan odnos u kojem oboje nikad nećete moći sazrijeti pošto jedan drugog kočite u sazrijevanju iz čisto fizičkih razlika. Zato imaš osjećaj da ti je to sve patnja ali slatka jer očito niste jedno za drugo ali igrate uloge s kojima izgleda kao da si odgovarate
Nije ona mlada. Ima oko 40-43 godine ako sam ju dobro izgooglao.
Old 27.05.2022., 19:10   #6823
Quote:
Dobri su ti savjeti, da ja sam mu predložila da isproba s nekom drugom osobom ali još uvijek reagira ljubomorno ako mu kažem da mislim ispraviti što sam pokvarila. U njemu ostaje još uvijek neki trag volje i snage. To može biti dvosjekli mač. Već smo došli i u fazu da sa strane njegove obitelji su svi ljubazni a od mojih izvire puno predrasuda zbog razlike u godinama, karakterima. Previše su se moji članovi angažirali ali na loš način u kojem su mi postali smetnja i uteg u odlučivanju da se maknem od njihovog utjecaja i mišljenja. Osjećam se zarobljeno unutar vlastite obitel.
Sada sam konačno odlučila s tim prekinuti i odmaknuti se od njihovog utjecaja i živjeti prema dogovoru i savjetima svog partnera. Nije lako često se događaju sukobi ali to i ne može biti drugačije, jer su oni drugačije odgojeni.
Gle, ne kužim na što je ljubomoran ako ti želiš ispraviti nešto što si pokvarila, s obzirom da si to prikazala kao glavni problem kod Vas. Imam dojam da ili nas trolaš ili imaš 20g i da si našla nekog vršnjaka svojih roditelja i sad je doma frka. Godine nisu problem ako su partneri u vezi dovoljno zreli da znaju što žele od tog odnosa i zajedničkog života.

Moj savjet ti je da ako nisi u radnom odnosu da prvo pronađeš posao i osamostališ se, odseli se i pronađi neki hobi. Upoznat ćeš nove ljude i steći više samopouzdanja. Vjerujem da ti je tvoj problem najveći i najvažniji da ga riješiš i to je sasvim normalno.

Kod nas bi za takav odnos rekli "Prošla baba s kolačima", kasno je za filozofije, budi sretna što nemaš klince jer tek tada bi vidjela sa čim bi se borila. Vjerojatno ti se sviđao na početku, ali ako ne možete iskomunicirati svoje probleme bolje je to prekinuti i krenuti dalje.
Želim ti sreću i odaberi ono što smatraš najboljim za sebe jer drugi nisu bitni, ti sebi moraš biti na prvom mjestu.Lp.
Sylvia1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 11:28   #6824
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ja sam muško.

A drugo - odgovaram ti vrlo objektivno jer nemam apsolutno nikakve veze s tobom i što god se tebi dogodi meni niti iz džepa niti u džep. Nisam niti rekao da znam sve o tebi, samo sam naveo na što tvoji forumski upisi upućuju.
Rekao sam ti što mislim, a druga je stvar što to nije ono što ti želiš čuti.
Ako želiš da ti ljudi govore samo ono što želiš čuti, ne tražiš objektivnost i na krivom mjestu si.
U redu, muško si. Neka imaš svoj stav, lako je upućivati kontra signale tipkanjem se može to krivo protumačiti baš sve. Samo sam željela običan savjet i u redu, nemam što tebi ili ikome zamjeriti što zdravo razumski odgovaraš. Valjda imaš puno iskustva pa si siguran. Drži se ti toga ja prihvaćam kritiku i nakon nje nisam nikada ista osoba mogu biti samo bolja.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 11:29   #6825
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Nije ona mlada. Ima oko 40-43 godine ako sam ju dobro izgooglao.
Točno hvala bogu da ima Google-a
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 11:34   #6826
Quote:
Sylvia1979 kaže: Pogledaj post
Gle, ne kužim na što je ljubomoran ako ti želiš ispraviti nešto što si pokvarila, s obzirom da si to prikazala kao glavni problem kod Vas. Imam dojam da ili nas trolaš ili imaš 20g i da si našla nekog vršnjaka svojih roditelja i sad je doma frka. Godine nisu problem ako su partneri u vezi dovoljno zreli da znaju što žele od tog odnosa i zajedničkog života.

Moj savjet ti je da ako nisi u radnom odnosu da prvo pronađeš posao i osamostališ se, odseli se i pronađi neki hobi. Upoznat ćeš nove ljude i steći više samopouzdanja. Vjerujem da ti je tvoj problem najveći i najvažniji da ga riješiš i to je sasvim normalno.

Kod nas bi za takav odnos rekli "Prošla baba s kolačima", kasno je za filozofije, budi sretna što nemaš klince jer tek tada bi vidjela sa čim bi se borila. Vjerojatno ti se sviđao na početku, ali ako ne možete iskomunicirati svoje probleme bolje je to prekinuti i krenuti dalje.
Želim ti sreću i odaberi ono što smatraš najboljim za sebe jer drugi nisu bitni, ti sebi moraš biti na prvom mjestu.Lp.
Ne trolam ja ništa, imam dosta godina nikako 20 niti 30 imam i dijete znači imam dosta toga u košu.

Pa i živim bez roditelja i za skrb djeteta. Sa ovim muškarcem sam jedinim imala priliku vidjeti i osjetiti nešto zrelo, lijepo, nešto što nisam nikada imala niti sam bila ikada ponosnija da sam upoznala njega i njegovu obitelj i on moju i sina. Pokazao je volju ne samo za mene kao mlađu žensku osobu od njega nego općenito.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 11:41   #6827
Quote:
Dobri su ti savjeti, da ja sam mu predložila da isproba s nekom drugom osobom ali još uvijek reagira ljubomorno ako mu kažem da mislim ispraviti što sam pokvarila. U njemu ostaje još uvijek neki trag volje i snage. To može biti dvosjekli mač. Već smo došli i u fazu da sa strane njegove obitelji su svi ljubazni a od mojih izvire puno predrasuda zbog razlike u godinama, karakterima. Previše su se moji članovi angažirali ali na loš način u kojem su mi postali smetnja i uteg u odlučivanju da se maknem od njihovog utjecaja i mišljenja. Osjećam se zarobljeno unutar vlastite obitel.
Sada sam konačno odlučila s tim prekinuti i odmaknuti se od njihovog utjecaja i živjeti prema dogovoru i savjetima svog partnera. Nije lako često se događaju sukobi ali to i ne može biti drugačije, jer su oni drugačije odgojeni.
Nije bitno tko je pokvario, bitno je da se ne slažete.

Znači, tebe tvoji članovi obitelji sile da prekineš s njim, a ti misliš da je on neki BogIsusVišna pa ti se udostojio pokazati naklonost?
Još je lik stariji pa te dosta i manipulira jer se želiš otrgnuti od utjecaja obitelji i pasti u njegov.
Zašto ne bi bila malo sama da razmisliš gdje si i što želiš?

Bježi.
Old 31.05.2022., 11:41   #6828
Quote:
vidi se...

Nisam nikakva premija niti junica. Žena s djetetom koja se bori sa izazovom takvim. Ovaj muškarac je prva osoba ikada kojem sam dala toliki pristup i jako mi je bitan. Nikada naš odnos nije bio takav da bi se igrali i tiskali jedan drugog, ja sam samo bila u potpuno sjebanom stanju i on je pokazao da me ne prihvaća samo zbog godina ili nekog ok izgleda već da prihvaća i dijete koje nije njegovo kao što prihvaćam i ja njegovu koja nisu moja. On je razveden a ja nikada nisam bila u braku niti ikome ostala dužna. Jednostavno sam željela ubaciti neku sviježinu u odnos koji traje više od 7 g.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 11:51   #6829
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nije bitno tko je pokvario, bitno je da se ne slažete.

Znači, tebe tvoji članovi obitelji sile da prekineš s njim, a ti misliš da je on neki BogIsusVišna pa ti se udostojio pokazati naklonost?
Još je lik stariji pa te dosta i manipulira jer se želiš otrgnuti od utjecaja obitelji i pasti u njegov.
Zašto ne bi bila malo sama da razmisliš gdje si i što želiš?

Bježi.
Ja smatram da se slažemo iako nismo idealni i puno faktora ne izgleda sjajno

Moji roditelji su manipulatori koji su mene tiskali i ograničavali svaki moj odmak i samostalnost. Preko djeteta i kako su se ponašali vidjela sam da nebi bilo dobro jer je dijete postajalo razmaženi dječak i nikako to ne vidim kao dobro. Jednostavno to si nisam htjela dugo priznati ali kroz ovaj odnos jesam. I nikada mi ovaj partner nije dao povoda da mislim loše o njemu i uvijek se od početka trudio oko mene i sina. Nije me skrivao i poznajem i ja njegovu obitelj cijelu i znam iz kakvog je iskustva prije mene izašao. Zašto smeta da sam željela malo živosti unjeti? Nisam se osjećala slobodno u vlastitoj obitelji, majka je control freak teški, ssposobna razmaziti i kamen a ne odgojiti odgovornu osobu. Ja sam to na svojoj koži godinama osjećala, teško je živjeti s tim i ovo je bio iskorak iz toga. Moje mišljenje su prihvatili oni kao i partner. Baš smo to usuglasili ovaj vikend do kraja. Sve je u redu.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 11:57   #6830
Quote:
Nisam nikakva premija niti junica. Žena s djetetom koja se bori sa izazovom takvim. Ovaj muškarac je prva osoba ikada kojem sam dala toliki pristup i jako mi je bitan. Nikada naš odnos nije bio takav da bi se igrali i tiskali jedan drugog, ja sam samo bila u potpuno sjebanom stanju i on je pokazao da me ne prihvaća samo zbog godina ili nekog ok izgleda već da prihvaća i dijete koje nije njegovo kao što prihvaćam i ja njegovu koja nisu moja. On je razveden a ja nikada nisam bila u braku niti ikome ostala dužna. Jednostavno sam željela ubaciti neku sviježinu u odnos koji traje više od 7 g.
mislim da sam tek sad ubrao cijelu priču, ispravi me ako griješim:
ti si bila samohrana majka, u poprilično lošem stanju, i on te upoznao u takvom lošem stanju i svejedno prihvatio i tebe i tvoje dijete i bio uz tebe zanjih 7 godina, a sada bi željela prekinuti s njime ali ne znaš kako jer te sram što si ga zavlačila tih 7 godina a on te ne pušta jer mu je stalo do tebe i vašeg odnosa?
Old 31.05.2022., 12:06   #6831
Quote:
Ja smatram da se slažemo iako nismo idealni i puno faktora ne izgleda sjajno

Moji roditelji su manipulatori koji su mene tiskali i ograničavali svaki moj odmak i samostalnost. Preko djeteta i kako su se ponašali vidjela sam da nebi bilo dobro jer je dijete postajalo razmaženi dječak i nikako to ne vidim kao dobro. Jednostavno to si nisam htjela dugo priznati ali kroz ovaj odnos jesam. I nikada mi ovaj partner nije dao povoda da mislim loše o njemu i uvijek se od početka trudio oko mene i sina. Nije me skrivao i poznajem i ja njegovu obitelj cijelu i znam iz kakvog je iskustva prije mene izašao. Zašto smeta da sam željela malo živosti unjeti? Nisam se osjećala slobodno u vlastitoj obitelji, majka je control freak teški, ssposobna razmaziti i kamen a ne odgojiti odgovornu osobu. Ja sam to na svojoj koži godinama osjećala, teško je živjeti s tim i ovo je bio iskorak iz toga. Moje mišljenje su prihvatili oni kao i partner. Baš smo to usuglasili ovaj vikend do kraja. Sve je u redu.
Ovo nije dobra izjava niti opisuje iole dobar odnos:
Quote:
Kad god sam mu takvo nešto predložila optužio bi me da imam nekoga sa strane i bio bi ljubomoran i pokazao želju da me ne pusti da odem.
znači da te lik u nekoj mjeri maltretira.

Ako te je obitelj koncidionirala na maltretiranje i trpnju, moraš taj krug prekinuti i s takvim osobama raskrstiti.
Bježi od njega koliko te noge nose, isključi mobitel i prekeli kratko nekamo dok se ne sabereš.

Malo prije ovoga da te ne pušta pišeš da se osjećaš kao u oklopu i da se sretnih trenutaka sjećaš kao kroz maglu.
Old 01.06.2022., 14:15   #6832
Quote:
mislim da sam tek sad ubrao cijelu priču, ispravi me ako griješim:
ti si bila samohrana majka, u poprilično lošem stanju, i on te upoznao u takvom lošem stanju i svejedno prihvatio i tebe i tvoje dijete i bio uz tebe zanjih 7 godina, a sada bi željela prekinuti s njime ali ne znaš kako jer te sram što si ga zavlačila tih 7 godina a on te ne pušta jer mu je stalo do tebe i vašeg odnosa?
Živim sama sa djetetom i imam dogovor sa ocem djeteta oko zajedničke skrbi ali ne živimo zajedno i nismo se nikada vraćali na takvu mogućnost.

Ovaj partner je mene prihvatio kao i sina i trudio se i dan danas se trudi. Sram me je jer sam ga držala iz koristi i potrebe da imam nekog stabilnog i dobrog i gurala sam pod tepih da sam mu uskračivala važne trenutke i seks. Stalno sam bila nesigurna i govorila mu jedno a radila sve više neugodnosti. Može me se osuđivati za sve i svašta ali zrelije gledam na odnos sada. Mislim da je on zaslužio bolju osobu od mene a da ga ja kočim. To tako vidim. Ne znam što i kako napraviti.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 14:24   #6833
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ovo nije dobra izjava niti opisuje iole dobar odnos:

znači da te lik u nekoj mjeri maltretira.

Ako te je obitelj koncidionirala na maltretiranje i trpnju, moraš taj krug prekinuti i s takvim osobama raskrstiti.
Bježi od njega koliko te noge nose, isključi mobitel i prekeli kratko nekamo dok se ne sabereš.

Malo prije ovoga da te ne pušta pišeš da se osjećaš kao u oklopu i da se sretnih trenutaka sjećaš kao kroz maglu.
Pokušavao me zadržati na bilo koji način. Naravno da to nije zdravo i da pokazuje da nije sve pametno ali ja nisam takva da kažem, gle on je bio za sve kriv sam. I ja sam dala povoda.

Nisam svojim roditeljima trebala o tome pričati jer oni niti žive samnom i djetetom, nisu dužni ispravljati moje probleme u odnosu. Nisu objektivni.

Dugo sam bježala zato mi i je tako. Sada sam lupila šakom o stol, obavila nekoliko razgovora sa stručnim osobama koje poznaju mene i dijete. Nemam razloga da bježim i sakrivam se, nisam državni neprijatelj, imam obavezu roditeljstva a ako on ostavi sada dojam da to želi narušiti, taj scenario neće dočekati da je Brad Pitt izgledom.

Biti ću ja dobro. Hvala na odgovoru, poštujem i razumijem zašto su takvi savjeti. Možda sada bolje razumiješ
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 15:17   #6834
Quote:
Mislim da je on zaslužio bolju osobu od mene a da ga ja kočim. To tako vidim
i što te realno spriječava da mu kažeš jasno i nedvosmisleno "hvala ti na svemu, nisam bila fer u mnogo puta i nadam se da mi to možeš oprostiti no ja sad idem i nećemo se više čuti i nemoj me više zvati jer ti se neću javiti" te ako se on ne može pomiriti s time, da ga kreneš ignorirati jer je to što on ne može pustiti samo njegov problem?
Old 02.06.2022., 09:35   #6835
Quote:
i što te realno spriječava da mu kažeš jasno i nedvosmisleno "hvala ti na svemu, nisam bila fer u mnogo puta i nadam se da mi to možeš oprostiti no ja sad idem i nećemo se više čuti i nemoj me više zvati jer ti se neću javiti" te ako se on ne može pomiriti s time, da ga kreneš ignorirati jer je to što on ne može pustiti samo njegov problem?
Spriječava me to što imam osjećaja prema njemu nismo kratko u odnosu 7 i pol godina, ne mogu reći da je uvijek bilo ružno, svakako je bilo jako bitnih i lijepih stvari među nama. Nije zaslužio da ga ignoriram ili blokiram. Vjerujem da oboje želimo ispraviti te loše trenutke i mislimo na dobre. Možda to nekome ništa ne znači ali meni je to dobar dio života, velika životna lekcija.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2022., 10:59   #6836
Quote:
Spriječava me to što imam osjećaja prema njemu nismo kratko u odnosu 7 i pol godina, ne mogu reći da je uvijek bilo ružno, svakako je bilo jako bitnih i lijepih stvari među nama. Nije zaslužio da ga ignoriram ili blokiram. Vjerujem da oboje želimo ispraviti te loše trenutke i mislimo na dobre. Možda to nekome ništa ne znači ali meni je to dobar dio života, velika životna lekcija.
I koji je onda na kraju tvoj upit obzirom da ga ne želiš pustiti a prema tvojim upisima, niti on tebe?
Old 04.06.2022., 10:39   #6837
Quote:
I koji je onda na kraju tvoj upit obzirom da ga ne želiš pustiti a prema tvojim upisima, niti on tebe?
Pokušala sam postaviti pitanje i objektivno donijeti odluku. Skoro cijelu ovu godinu nisam ulazila kroz razgovor o odnosu između mene i partnera jer sam se koju godinu prije opekla i tada shvatila da ima tema ili stvari koje se naprosto nikada, ni pod razno ne pričaju sa roditeljima ili sestrom. Naglasila sam da smo jako dugo u odnosu i on je došao do prekretnice. Potreba da postavim pitanje koje me muči i olakšam dušu je prevagnulo. Osjećam da je jako blizu riješavanje tog mog pitanja.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2022., 08:42   #6838
Quote:
Pokušala sam postaviti pitanje i objektivno donijeti odluku. ... Potreba da postavim pitanje koje me muči i olakšam dušu je prevagnulo. Osjećam da je jako blizu riješavanje tog mog pitanja.
Ja nigdje ne vidim pitanje, vidim samo da spominješ riječ "pitanje" ali nigdje nisi specifično definirala što nas to "pitaš".
Old 05.06.2022., 09:01   #6839
Quote:
Živim sama sa djetetom i imam dogovor sa ocem djeteta oko zajedničke skrbi ali ne živimo zajedno i nismo se nikada vraćali na takvu mogućnost.

Ovaj partner je mene prihvatio kao i sina i trudio se i dan danas se trudi. Sram me je jer sam ga držala iz koristi i potrebe da imam nekog stabilnog i dobrog i gurala sam pod tepih da sam mu uskračivala važne trenutke i seks. Stalno sam bila nesigurna i govorila mu jedno a radila sve više neugodnosti. Može me se osuđivati za sve i svašta ali zrelije gledam na odnos sada. Mislim da je on zaslužio bolju osobu od mene a da ga ja kočim. To tako vidim. Ne znam što i kako napraviti.
Nitko te ne sudi.
Ti se sudis.
Ali radila si najbolje što si mogla u svojim životnim okolnostima. Nisi znala bolje.

Trebala si nekog da te spasi, od obitelji koja te gusi. I koja te isto kocila.

Na žalost, da bi dobili stabilnog partnera, vezu koja nas ispunjava, trebamo prvo biti sami i sretni sa sobom, slobodni.
Dok tražimo spas u nekome uvjek završi loše.
Nisi jedina koja to je napravila.

Makni se od njega, radi sebe budi iskrena sa njim, mislim da neće shvatiti niti će biti normalan raskid ali moraš to napraviti.
Oslobodi se od roditelja i od ove veze, i prodisi.
Počni se baviti stvarima koje te vesele, prvo sa malim pa sve veće. Tako se diže samopuzdanje.

Moja poznanica nikako ne može se iscupati iz tog toksicnog obrasca a ne radi na sebi, i sada u 40 tima, sve je ocajnija. Propada.
Doslovno bilo tko da joj uputi neku pažnju, rijec, ona zapne s njim u vezi. Losoj po nju.
I onda sljedi uzasan raskid sa njenim psihickim slomom.
Pa se pokrpa.
I opet krene usamljenost, nezadovoljstvo životom, loši poslovi, nema para..I opet spasitelj koji joj nudi instant dobar osjecaj, zabava, uzbuđenje, netko ju želi, dobije pažnju...I opet u losoj vezi.
Sve vise propada.
Do toga da vise nitko joj ne želi pomoci kad je na dnu. Jer nitko nema snage vise.

Sent from my SM-A125F using Tapatalk
Odgovori s citatom
Old 05.06.2022., 21:33   #6840
Quote:
Ja nigdje ne vidim pitanje, vidim samo da spominješ riječ "pitanje" ali nigdje nisi specifično definirala što nas to "pitaš".
Jednostavno se pitam zašto mi ne ide donijeti odluku i bez obzira na primanje odgovora od partnera ne dozvoliti da me poljulja ? Osjećaji su još jaki.
Deya Vonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.